حوزه فناوری اینترنت اشیا

اینترنت اشیاء (IoT: Internet of Things) به عنوان یکی از فناوری‌های اصلی برای بهبود و حتی تغییر شکل زندگی بشر طی سال‌های اخیر در جهان مطرح شده و برخی از کشورهای بزرگ جهان توسعه این فناوری را به عنوان موتور محرک رشد اقتصادی خود انتخاب نموده‌اند.
همگام با فراگیر شدن دانش اینترنت اشیاء در سطح جهانی، گروه مهندسی برتر رها به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های داخلی فعال در حوزه فناوری اطلاعات با توجه به رسالت خود در جهت توسعه و ترویج فناوری‌های نوین، با بهره‌گیری از دانش و تخصص مهندسین داخلی و بهره‌گیری از تجربیات و فناوری بروز شرکای تجاری خارجی خود که از معتبرترین برندهای جهانی محسوب می‌‌شوند، آماده است مجموعه ای از راه‌حل‌های مناسب را در حوزه فناوری اینترنت اشیاء در اختیار مشتریان خود قرار دهد. برخی از مهمترین این خدمات عبارتند از
ارائه مشاوره جهت بکارگیری فناوری اینترنت اشیاء و طراحی راه‌حل‌های مبتنی بر فناوری‌های نوین در حوزه‌های مختلف از جمله:
• صنعت
• انرژی (نفت و گاز و نیرو)
• حمل و نقل
• سلامت و بهداشت
• امنیت
2. ارائه مشاوره و طراحی راه‌حل‌های مبتنی بر اینترنت اشیاء بطور خاص برای بخش صنعت بر اساس مفاهیم فناوری Industry 4.0 با همکاری مشاوران معتبر اروپایی.
3. طراحی و برگزاری دوره‌های آموزشی با همکاری موسسات معتبر خارجی در حوزه اینترنت اشیاء بصورت حضوری و از راه دور.
4. طراحی، تامین تجهیزات و اجرای انواع آزمایشگاه‌های عمومی و تخصصی اینترنت اشیاء جهت کاربردهای مختلف (IoT-Lab)
5. طراحی و اجرای مرکز تعالی اینترنت اشیاء برای سازمان‌های دولتی و مراکز دانشگاهی (COE: Center Of Excellence)
6. ارائه راه‌حل در حوزه‌های انرژی هوشمند، مدیریت هوشمند منابع آب و انواع پروژه‌های مرتبط با شهرهای هوشمند مبتنی بر فناوری اینترنت اشیاء

رویکرد و مزیت

مزایای IoT در تمامی زمینه های زندگی و تجارت گسترده شده است . در اینجا لیستی از این مزایا ارائه شده است
افزایش اشتغال مشتری – تحلیل های حال حاضر از نقاط کور و ایرادات بزرگ در دقت ، رنج می برند; و همان گونه که اشاره شد اشتغال به صورت منفعل باقی می ماند. اینترنت اشیا کاملا این شرایط را تغییر می دهد تا به درگیری و اشتغال غنی تر و اثر گذار تر با مخاطبین برسد.
بهینه سازی تکنولوژی – همان تکنولوژی ها و داده هایی که تجربه کاربر را بهبود می بخشند استفاده از دستگاه را نیز بهبود می دهند و منجر به پیشرفت بیشتر تکنولوژی نیز می شوند.
کاهش موارد اضافی – تحلیل های حال حاضر دید سطحی به ما می دهند اما اینترنت اشیا اطلاعات را از دنیای واقعی تامین می کند که به مدیریت منابع موثر تر منجر می شود.
جمع آوری داده بهبود یافته – جمع آوری داده مدرن از محدودیت ها و طراحی آن برای استفاده پسیو رنج می برد . IoT این مرزها را از بین می برد و جمع آوری داده را دقیقا در جایی که انسان ها واقعا میخواهند بروند و تحلیل کنند انجام می دهد. این کار به ما تصویری دقیق از هر چیزی ارائه می دهد

چشم انداز و گامهای بعدی

گروه مهندسی برتر رها در حوزه فناوری اینترنت اشیا چشم انداز های متعددی دارد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

*

code

فهرست