شركت مهندسی برتر رها  با برخورداري از يك كادر متخصص، با كوله باري از تجربه كه حاصل سالها فعاليت پر ثمر مي‌باشد، در حال حاضر فعال ترين و پيشروترين شركت در زمينه هوشمند سازي انواع ساختمان از قبيل مسكوني، اداري، تجاری، هتل و غيره مي‌باشد.

سعي ما از ابتدا بر اين بوده است كه با استفاده از آخرين تكنولوژي و همتراز با دانش روز، مطابق با استاندارد‌هاي بين‌المللي نياز پروژه را شناسائي و بدور از تحميل هزينه‌هاي غيرضروري به كارفرما مناسب ترين طراحي را بر اساس استاندارد KNX  انجام داده و با استفاده از تجهيزات ساخت Busch – Jaeger عضو گروه صنعتي ABB  آسايش و آرامش دائمي استفاده كنندگان را بوجود آوريم.

توسعه پایدار ، افزایش قابلیت اطمینان شبکه توزیع ، افزایش بهره وری در مصرف انرژی، ارمغان هوشمند سازی ساختمان می باشد.

هوشمند سازی ساختمان پاسخی هوشمندانه  به پدیده ی افزایش پیچیدگی تاسیسات ساختمان در آینده است.

افزایش مصرف و همزمان کاهش منابع سوخت های فسیلی و گرانی انرژی های تجدید پذیر و صرفه جویی در مصرف انرژی را شدت بخشیده است.

یکی از موثرترین روش ها در بهینه سازی مصرف انرژی و کنترل پایداری شبکه، ایده تامین انرژی ساختمان های هوشمند (smart building) که از طریق شبکه هوشمند (smart grid) و تولید غیرمتمرکز انرژی (decentralized) در کنار مصرف کننده های عمده می باشد.

یکی از پارامترهای مهم شبکه برق رسانی ، انعطاف پذیری و بازده بالا از طریق مدیریت بارها می باشد.

این مهم از طریق به کارگیری سیستم هوشمند اتوماسیون ساختمان و مدیریت شبکه عملی می شود.

هوشمند سازی ساختمان ایفاگر نقشی اساسی و بنیادی در حفظ موازنه بین تولید و مصرف انرژی در شبکه هوشمند می باشد.

در این روش خانه ی هوشمند تنها مصرف کننده انرژی نمی باشد بلکه می تواند انرژی باد یا نور خورشید را به انرژی الکتریکی یا گرمایی برای تامین نیازهای گرمایشی ساختمان (combined heat and power ) تبدیل نماید.

این کار موجب کاهش هزینه های انرژی در ساختمان شده در حالی که سطح آسایش ساکنین به هیچ عنوان کاهش نیافته است.

ساختمان ها به تنهایی بیش از چهل درصد انرژی تولید شده در جهان را مصرف می کنند همچنین انتظار می رود که در آینده نزدیک به علت افزایش جمعیت کره زمین افزایش امید به زندگی و رشد شهر نشینی به مقدار قابل ملاحظه ای رشد پیدا کند.

در این بین ناگفته پیداست که مهم ترین چالش پیش رو ، حفظ امنیت و پایداری شبکه می باشد.

خانه هوشمند در شبکه هوشمند پاسخی منطقی به این چالش است.

هوشمند سازی ساختمان از طریق فراهم آوردن اطلاعات کاربردی از فرایندهای ساختمان امکان تصمیم گیری هوشمندانه و در نتیجه افزایش بهره وری و پایداری ساختمان را فراهم می آورد.

یکی از عوامل مهم برای این مهم به کارگیری تجهیزات گرمایشی و الکتریکی آنلاین می باشد.

عامل مهم دیگر برای افزایش بهره وری انرژی دانستن تاریحچه مصرف انرژی در ساختمان می باشد که از آن می توان رفتار سیستم های محتلف ساختمان (از همه مهمتر سیستم سرمایش گرمایش را تحلیل کرد و با اطلاعات به دست آمده مصرف انرژی را محدود به نیاز واقعی نمود.)

سیستم مدیریت ساختمان (BMS) و سیستم مدیریت انرژی در ساختمان (BEMS) متشکل از نرم افزار-سخت افزارهایی است که وظیفه جمع آوری اطلاعات تحلیل و کنترل سیستم های مختلف ساختمان را به عهده دارد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

*

code

فهرست